נעים להכיר

מאיה אייזיק רייס

 מטפלת בהתנהגויות אכילה ובדימוי גוף בגישת הנון-דיאט וגישת בריאות בכל מידה אשר מחזקת עצמאות תזונתית ומעצימה דימוי גוף חיובי. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב המתמחה בטיפול בהתנהגויות אכילה ואכילה רגשית. 

אני מאמינה בלהיות שלמה ולא מושלמת. כל אחד ואחת מסוגלים לחיות אורח חיים מאוזן- לאכול באופן מהנה תוך בחירה מלאה על האכילה שלהם, להיות פעילים גופנית לשיפור הרווחה (well-being), לקבל את הגוף שלהם ולמקד לחשיבה חיובית סביב אוכל, אכילה ודימוי גוף. 

נעים להכיר

מאיה אייזיק

 מטפלת באיזון משקל והתנהגויות אכילה בגישת הנון-דיאט אשר מחזקת עצמאות תזונתית ומעצימה דימוי גוף חיובי. בעלת קליניקה פרטית בתל אביב המתמחה בטיפול בהתנהגויות אכילה ואכילה רגשית. 

אני מאמינה בלהיות שלמה ולא מושלמת. כל אחד ואחת מסוגלים לחיות אורח חיים מאוזן- לאכול באופן מהנה תוך בחירה מלאה על האכילה שלהם, להיות פעילים גופנית לשיפור הרווחה (well-being), לקבל את הגוף שלהם ולמקד לחשיבה חיובית סביב אוכל, אכילה ודימוי גוף. 

הסיפור שלי

אני מאיה ואני מאוד אוהבת אוכל, במיוחד מתוק (כנראה שלא תראו אותי מסרבת לגלידה או שוקולד). אני גם מאוד אוהבת פעילות גופנית, לזוז, להרים, לזרוק ולהזיע. מאז שאני זוכרת את עצמי הייתי כזו, עם זאת בעבר היה מתלווה לזה קושי רב עם האכילה- הייתי נאבקת עם עצמי בין הרצון העז לאכול מהמאכל "האסור" או ה”משמין“ לבין הרצון העז להיות רזה בתרבות המקדשת את מודל היופי הרזה. בנוסף, הייתי עוסקת בפעילות גופנית אקססיבית על מנת לפצות על אכילה "מוגזמת". תזונה, פעילות גופנית ובריאות תמיד עניינו אותי, אבל גם להיות רזה וחטובה, נדיר שהרגשתי מרוצה מהאופן שהגוף שלי נראה. זה היה מעסיק אותי ותופס מקום נכבד בראשי. 

בגיל 21, אחרי 3 שנים כלוחמת בצה“ל מצאתי את עצמי תוהה במה אני רוצה לעסוק בחיים. ההתלבטות הייתה בין פיזיותרפיה למדעי התזונה. בחרתי באהבה שלי לאוכל והתחלתי במסע (הלא קל ומאוד ארוך) אל עבר תעודת הדיאטנית/תזונאית קלינית.  

לאורך מסע זה השתלמתי במספר תחומים:

בין שנה א‘ לשנה ב‘ בתואר (באוניברסיטה העברית) סיימתי קורס מדריכי כושר גופני ובריאות (במכון וינגייט) ומאז ועד 2019 עסקתי באימון גופני- אהבה גדולה שלי אשר הביאה לי הרבה סיפוק 🙂

בין התואר לתחילת הסטאז’ המקצועי (במרכז רפואי ברמב״ם) סיימתי קורס בתזונה צמחונית-טבעונית מאוזנת מטעם עמותת עתיד (עמותת הדיאטנים בישראל), למרות שאני עצמי לא טבעונית, הכרתי עולם של ערכים, בריאות וטעמים נוסף שיש בו המון דברים טובים.

לאחר סיום הסטאז‘ יצא לי לעבוד במספר חברות דיאטה מסוגים שונים, הסיבה העיקרית לעזיבת עבודות אלו הייתה שלא פעם מצאתי את עצמי חושבת שבטוח יש דרך אחרת! הרי אני בחיים לא עשיתי דיאטה, רבים האנשים שהם בריאים, במשקל תקין, עם יחסים טובים עם אוכל שלא עשו דיאטה. הרגשתי תסכול מלהגיד לאנשים מה מותר להם ומה אסור להם לאכול, כאילו אני שוטרת והם פושעים. מעבר לזה הרגשתי שזה פשוט לא עובד- הם יורדים במשקל בקושי רב המלווה במאמצים פיזיים ורגשיים ולאחר מכן עולים הכל בחזרה. בנוסף, להגיד ”הכל במידה“ לא באמת פותר את העניין כיוון שרוב האנשים לא באמת יודעים איך ליישם זאת. לשמחתי, תוך לא הרבה זמן הבנתי זאת וברגע שנחשפתי לגישת ה-Non-diet -התאהבתי. למדתי את הגישה ומאז מטפלת בגישה זו תוך התאמה לצורכי המטופל/ת מולי. 

 ב- 2019 נחתה עלי ההבנה שעלי להעמיק את הידע והניסיון בתחום הטיפול ובמיוחד בהפרעות אכילה, עם הניסיון והעיסוק, גבר אצלי העניין והטיפול בנפש האדם. אני חושבת שזה קרה הרבה בעקבות משבר אשר עברתי בחיי האישיים, אך בעיקר מתוך החזון שלי לעזור לאנשים להפחית ואם אפשר אף להסיר את התעסקות היתר שלהם באוכל, באכילה ובגוף. הפרעות אכילה הן קבוצה של מחלות אשר הגורמים להן רבים והטיפול בהן הוא מן הקשים ביותר, אשר סיכויי ההחלמה נמוכים מאוד. עם זאת, זה אפשרי!

כיום, נמצאת בעיצומם של לימודי תואר שני בתזונה, בריאות והתנהגות בבית ספר לבריאות הציבור של אוניברסיטת חיפה. אני מממשת את הייעוד שלי- לעזור לאנשים לחיות אורח חיים מאוזן- לאכול באופן מהנה תוך בחירה מלאה על האכילה שלהם, להיות פעילים גופנית לשיפור הרווחה (well-being), לקבל את הגוף שלהם ולמקד לחשיבה חיובית סביב אוכל, אכילה ודימוי גוף.

הכשרות והישגים

תואר ראשון- BSc במדעי התזונה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

הכשרה מעשית בתזונה קלינית- קריה רפואית רמב"ם שבחיפה ובלשכת הבריאות חדרה.

בעלת רשיון "דיאטנית קלינית" מטעם משרד הבריאות.

קורס תזונה צמחונית-טבעונית מאוזנת מטעם עמותת ע.ת.י.ד.

מדריכת כושר גופני ובריאות מטעם מכון וינגייט

קורס טיפול בגישת הנון-דיאט של מרכז דעת הגוף

קורס MI - ראיון מוטיבציוני של פרופ' מוריה גולן

הדרכה מקצועית תחת הדרכתה של נדיה גרונשטיין בקליניקת שיווי משקל

קורס הכשרת מטפלים בהפרעות אכילה מטעם מכון מגיד

הדרכת חונכות עבור מטופלות בהפרעות אכילה במרכז לטיפול בהפרעות אכילה של פרופ' מוריה גולן

Open chat
היי, אני כאן לכל שאלה :)