המלצת לקוחות

עוד המלצות מרגשות 🙂

היי מאיה (:

אני לא נוטה לכתוב יותר מדי אבל ברגעים נדירים המילים פורצות ממני.


אז זאת אני. יודעת שלא נפגשנו עדיין במציאות (ועדיין טיפה מוזר לי שהצלחתי להתחבר אלייך ככ למרות זאת) אבל אין לי ספק שזה עוד יקרה. אני מרגישה שאני לא אומרת את זה מספיק אבל תודה. 

תודה ענקית שבזכותך אני מרגישה תוך זמן כל כך קצר כאחת האדם. שאני ראויה לאוכל ושזו לא פריווילגיה, אלא משהו שמותר לי והכרחי לי מעצם היותי בת אדם. 

אני באמת מרגישה שהשיחות שלנו הן הרבה יותר אפקטיביות מכל השיחות שאי פעם היו לי עם פסיכולוג/ית או תזונאי/ת שמתמחה בהפרעות אכילה. 

יש בך משהו שונה, מקבל ומחבק שלא נתקלתי בו עד עכשיו עם אף מטפל/ת אחר/ת.

(כמובן שאנחנו עוד לא בסוף התהליך ולכן זה סתם סיכום ביניים) 


כבר בערך 7 שנים שאני מתמודדת עם הפרעות אכילה בדרגות חוזק כאלו או אחרות ואני סוף סוף מרגישה שאני מכירה את הגוף של יעל. 

שהגוף של יעל הוא בעצם אני- ואני מאזינה ומקשיבה לו ומנסה לדייק ולאפשר לו עד כמה שאני מצליחה את מה שהוא מבקש ממני. 

כל כך הרבה שנים שניסיתי להחליט בשבילו מה הוא צריך ומה טוב לו לפי מה שהסביבה גרמה לי להרגיש שנכון או לפי מה שהפרעת האכילה אמרה לי לעשות. 


אז אני אחרי ארוחה רביעית במסעדה בשבוע האחרון (סוג של פריקת עול וחגיגת ימי הולדת של חברות אחרי יציאה מתקופת הקורונה וגם לפני כניסה לתקופה לחוצה יותר בפסיכומטרי) ואני מרגישה שאני באמת ברוב הזמן מצליחה לתקשר עם הגוף שלי. 

הוא אומר לי מה הוא צריך וביחד עם מה שאני רוצה אני מנסה ליצור את הסינרגיה הכי טובה שאני יכולה.

בכל פעם שעולה מחשבה על אוכל ״אסור״, ״משמין״ או ״עתיר בקלוריות״ אני מנסה להרגיע את עצמי- ״״הכל בסדר, את אוכלת עד שאת שבעה ומסופקת, את מזינה את הגוף שלך באנרגיה, אוכלת אוכל בריא ומותר לך להתפנק בקינוח אחרי הארוחה. הגוף שלך יאזן את זה. יש מספיק ארוחות ״טובות בריאות ומאוזנות״ שהגוף שלך יבקש אחר כך ופשוט אין לך ממה לדאוג, את בדרך הנכונה״״

אני יודעת שאני בדרך הנכונה כשכל פעם כשאני מסתכלת במראה אני לא תמיד אוהבת את מה שאני רואה. אני גם מבינה שאת הגוף המושלם שאני רוצה לעצמי כנראה לעולם לא יהיה לי, כי כנראה שהדרישות שלי מעצמי וממנו הן פשוט לא ריאליות ולא נכונות לו, אבל אני גם מבינה שאני בדרך אל יעל השלמה, שבסופו של דבר זה הרבה יותר חשוב מהשלמות שחיפשתי כל הזמן. אני מתקרבת לאט לאט למצב שבו אהיה בשלום עם האוכל- לא לפחד ממנו, לא לשנוא אותו, אלא פשוט לחיות איתו ולצידו לכל החיים. עמוק בפנים אני יודעת שפשוט אין שום דרך אחרת.

ולפעמים אני חושבת לעצמי לצד כל הקשיים- כמה ברת מזל אני להבין את כל זה בגיל צעיר. בלי לעשות עוד דיאטה או עוד הרעבה ולהמשיך להרוס לעצמי את חילוף החומרים ואת שמחת החיים. איזה כיף לי שמערכת היחסים שלי עם כל זה נגמרה בשלב ככ מוקדם בחיי, ושיש לי עוד הרבה זמן לחיות חיים מלאי שלווה, חופש וסיפוק🙏🏼❤️

כל חיי הבוגרים התמודדתי עם המשקל שלי אבל ההתמודדות שלי היתה מעט לא שגרתית. כשמסביבי רוב האנשים ניסו לרדת במשקל, אצלי הבעיה הייתה דווקא הפוכה – אני הייתי בתת-משקל. למרות שהייתי אוכל לא מעט, הייתי רזה מאוד ועם דימוי עצמי נמוך (שהתעצם בכל פעם שהיו אומרים לי "מה זה, אתה לא אוכל? אתה נראה ממש חולה!").

לפני חצי שנה, הייתי בשיאה של תקופה מורכבת ברמה האישית עם התמודדות רגשית לא פשוטה, שבעקבותיה ירדתי עוד יותר במשקל, באופן דרסטי ובתקופה קצרה עד שהייתי בתת-משקל יותר קיצוני ממה שכבר הייתי בו.

אז החלטתי להתחיל בטיפול תזונאי אבל לא ידעתי איך ובמה לבחור?! פניתי למספר דיאטניות להתייעצות ראשונית ואחרי השיחה איתך, ההבדל ניכר ישר. איך שפניתי אליך השקעת בי שעה שלימה (ללא עלות) רק כדי להקשיב לי ולהבין אותי, לשאול שאלות ובסוף להסביר לי בסבלנות מה את חושבת שכדאי לעשות. רק מהשיחה הראשונה, מתשומת הלב ומהאכפתיות הבנתי שאת זו שתעזור לי. אבל, הייתה בעיה, הסברת לי שאת מטפלת בגישת הנון-דיאט (מושג שלא שמעתי עליו אף פעם), שנשמעה לי ממש מוזר. דיאטה בלי "משטר דיאטה"?! בלי "תפריט" מדוקדק?! איך זה בכלל אמור לעבוד?? ובכלל, רוב הדיאטות הן להרזיה, ואני עם עצמי חשבתי שלעליה במשקל צריכה להיות בטח שיטה יותר ממוקדת כמו "דיאטת השמנה" קפדנית. למרות הספק, החלטתי להאמין בך ולהתחיל בטיפול. 

אני זוכר שבמפגש הראשון שאלת אותי "מה אני רוצה להשיג בסוף התהליך?", כתבת את המטרות שלי כשהראשונה היתה כמובן "לעלות במשקל לפחות עד × קילו". אני מודה שהגעתי אליך יותר מתוך בהלה מהירידה הדרסטית במשקל, והאמת שגם עם הרבה ייאוש – אחרי הרבה ניסיונות כושלים לעלות במשקל לא באמת האמנתי שהמטרות בעלות השגה.

אז התחלנו בטיפול, ולימדת אותי מהי תזונה נכונה ומאוזנת, איך לשנות את ההתנהגות שלי עם אוכל, לדעת להקשיב ולזהות נכון את הרעב והשובע שלי ולאכול בהתאם ולפי מה שהגוף צריך, ולא פחות מכך – רוצה. הצלחנו גם להבין בטיפול שכאבי הבטן הכרוניים שהיו לי ושהטרידו אותי מאוד, לא נבעו מבעיה קלינית כמו דלקת או רגישות מסויימת אלא מסיבות רגשיות.

למרבה הפתעתי, ככל שהתקדמנו בטיפול, התחלתי לאט לעלות במשקל. אני זוכר שבכל פעם ששקלתי את עצמי הייתי מאוד מאופק אבל האמת היא שבכל פעם רציתי לחבק אותך מרוב התרגשות, פשוט לא האמנתי שאני מצליח לעלות במשקל. ככה עליתי עוד קילו ועוד קילו עד שלבסוף קרה הבלתי ייאומן מבחינתי והגעתי ליעד שהצבתי בתחילת התהליך ואפילו מעבר לכך. 

בשלב השני, וכדי להשיג את המטרות הנוספות שהצבתי לעצמי בתחילת הטיפול ליווית אותי באימוני כושר אישיים, עם המון הקשבה וסבלנות, אבל למרבה הצער אז הגיעה גם הקורונה. אמנם, נאלצנו להפסיק את הטיפול והאימונים שעשינו יחד, אבל במבט לאחור אני יכול להגיד שהשגתי המון, ומעל ומעבר למה שציפיתי בתחילת הדרך. אז על כל אלה – על העזרה, התמיכה והדאגה רציתי רק להגיד – מאיה, תודה!

Open chat
היי, אני כאן לכל שאלה :)