סירייל

"לא מכניסים אויבים הביתה". האומנם?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית ושבעגט ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה - לתכי מורגם בורק? לתיג ישבעס.

שוקולד, חמאת בוטנים, עוגיות שוקולד צ׳יפס, שוקולד, סירייל, שוקולד. מה הקשר של מאכלים אלו? זאת רשימת ״האויבים״ לשעבר שלי שהכנסתי לביתי. השבוע עשיתי את הצעד הזה עם סירייל (ככה דגני בוקר נקראים אצלנו, האייזיקים).

״האויבים״ זה כל מה שאנחנו מגדירים כאסור בתזונה שלנו. משהו שיעשה לנו רע, יפגע בנו, ישמין אותנו ובדרך כלל יש לנו חולשה כלפיהם כי אנחנו חושבים שאין לנו שליטה על עצמנו כשהם שם. אני חושבת שלא קניתי לעצמי סירייל מאז שיצאתי מבית הוריי, שזה הרבה שנים. כנראה כחלק מאג'נדה שהתגבשה כשהפכתי לסטודנטית לתזונה- לאכול "בריא" ופחות מעובד. זאת הייתה תפיסתי.

אז מה היה קורה? איכשהו כשהייתי חוזרת לבית הוריי הייתי מוצאת את עצמי אוכלת סיריילים כמעט ללא שליטה. קערה אחרי קערה ועוד אחת. מעבר להרגשה לא נעימה בבטן של התפוצצות, הייתי חווה רגשות אשם נוראיים. מכירים/ות את זה?

כשהתחלתי ללמוד את הנון-דיאט, תרגלתי אכילה מודעת וליישם את העקרונות שלה. עם הזמן הקנתי לעצמי יותר שליטה על האכילה וכך גם נכנסו לדירה שלי יותר מאכלים שאני אוהבת לאכול. מאכלים אלו קיבלו פרופורציה חדשה של "אוכל כיף". הם פשוט שם, לא מפריעים לי. לפעמים הם נשארים שם ואני לא נוגעת בהם כמה ימים ואז כשאני רוצה אני לוקחת כמות שתספק אותי. מה היה קורה כשהייתי מגיעה לבית הוריי? התקפי האכילה פחתו, כי האוכל הזה כבר היה נגיש, פחות נחשק, כי היה לי אותו בדירה.

התקפי אכילה לרוב נובעים כשיש חסך מסוים. לכן, אני לא חושבת שזה יהיה נכון להכניס הביתה את כל "האויבים" בבת אחת, אז תתחולל ״מלחמה״ 😂 . הכנסת מאכלים כאלו צריכה להיות הדרגתית, לאחר תרגול ויישום של הרגלי אכילה המקנים תחושת שליטה והנאה באכילה עם אוכל רגיל. תתחילו בלהכניס ״אויב״ אחד ותרגלו עליו. לדוגמא- שוקולד, שימו בצלחת את הכמות שתספק אתכם, שבו ותאכלו ללא הסחות. יכול להיות שבהתחלה מה שיספק אתכם יהיה חבילה שלמה, אבל כנראה שאם לא הייתם עושים את זה כך זה היה מסתיים ב-2 חבילות שאכלתם ״על הדרך״. עם הזמן הכמות והצורך פוחתים, אתם תראו שאותו "אויב" יהפוך ל״חבר״.

מעיזים להכניס "אויב" הביתה? מה הוא אותו "אויב" עבורך?

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email
Open chat
היי, אני כאן לכל שאלה :)